המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

אוזמפיק: מדריך מקיף לתרופות לסוכרת

2023-09-18 09:55:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק היא תרופה לסוכרת המשמשת כדי לסייע בשליטה על רמות הסוכר בדם אצל מבוגרים עם סוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע הנלקחת בצורה של עט מלא מראש. אוזמפיק ידוע גם כ-semaglutide והוא אגוניסט קולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון. זה עובד על ידי סיוע לגוף לייצר יותר אינסולין כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות ועל ידי האטת קצב ההתרוקנות של הקיבה לאחר האכילה.

שימושים באוזמפיק

אוזמפיק משמש כדי לסייע בשליטה ברמות הסוכר בדם במבוגרים עם סוכרת מסוג 2. זה לא מומלץ לשימוש בילדים או באנשים עם סוכרת מסוג 1. ניתן להשתמש באוזמפיק לבד או בשילוב עם תרופות אחרות לסוכרת, כגון מטפורמין, סולפונילאוריאה או תיאזולידינדיונים. חשוב לעקוב אחר ההוראות של ספק שירותי הבריאות שלך בעת נטילת אוזמפיק.

תופעות לוואי של אוזמפיק

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אוזמפיק כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש והקאות. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול סוכר נמוך בדם (היפוגליקמיה), ירידה במשקל ותגובות באתר ההזרקה. חשוב ליידע את הרופא שלך אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן בזמן נטילת אוזמפיק.

סוכר נמוך בדם (היפוגליקמיה)

רמת סוכר נמוכה בדם (היפוגליקמיה) היא תופעת לוואי שכיחה של אוזמפיק. תסמינים של היפוגליקמיה כוללים סחרחורת, הזעה, בלבול, רעד ורעב. חשוב לבדוק את רמות הסוכר בדם באופן קבוע ולפעול לפי ההנחיות של הרופא שלך בעת נטילת אוזמפיק.

ירידה במשקל

ירידה במשקל היא תופעת לוואי שכיחה של אוזמפיק. חשוב לעקוב אחר ההוראות של ספק שירותי הבריאות שלך בעת נטילת אוזמפיק ולאכול תזונה בריאה ופעילות גופנית באופן קבוע.

תגובות באתר ההזרקה

תגובות באתר ההזרקה הן תופעת לוואי שכיחה של אוזמפיק. תסמינים של תגובות באתר ההזרקה כוללים אדמומיות, נפיחות, גירוד וכאב באתר ההזרקה. חשוב לעקוב אחר ההוראות של ספק שירותי הבריאות שלך בעת נטילת אוזמפיק ולסובב את מקום ההזרקה עם כל הזרקה.

עלות אוזמפיק

העלות של אוזמפיק משתנה בהתאם לבית המרקחת והמינון. חשוב לבדוק עם ספק שירותי הבריאות או הרוקח שלך לקבלת מידע התמחור המעודכן ביותר. בישראל, אוזמפיק זמין במינונים של 0.25 מ"ג, 0.5 מ"ג ו-1 מ"ג.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן