המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

אוזמפיק: מדריך מקיף לתרופות לסוכרת

2023-08-29 14:50:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. אוזמפיק הוא שם מותג לתרופה הגנרית semaglutide, השייכת לקבוצת תרופות הנקראות אגוניסטים לקולטן GLP-1. זה פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב והאטת ספיגת הגלוקוז מהמעי.

איך אוזמפיק עובד?

אוזמפיק פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב. זה גם מאט את ספיגת הגלוקוז מהמעי. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. אוזמפיק הוא אגוניסט לקולטן GLP-1, כלומר הוא נקשר לקולטני GLP-1 בגוף וממריץ את שחרור האינסולין. זה גם עוזר להפחית את התיאבון, מה שיכול לעזור בירידה במשקל.

מהם היתרונות של אוזמפיק?

אוזמפיק הוכח כמסייע בהורדת רמות הסוכר בדם ומפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. זה יכול גם לעזור בירידה במשקל, מכיוון שהוא עוזר להפחית את התיאבון. אוזמפיק היא זריקה אחת לשבוע, מה שמקל על נטילתה מאשר תרופות אחרות לסוכרת.

עד כמה אפקטיבי אוזמפיק?

מחקרים הראו כי אוזמפיק יעיל בהורדת רמות הסוכר בדם ובהפחתת הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. במחקר אחד, למטופלים שנטלו אוזמפיק הייתה ירידה משמעותית ברמות ה-HbA1c שלהם (מדד של בקרת סוכר בדם לטווח ארוך) בהשוואה לאלו שנטלו פלצבו.

מהן תופעות הלוואי של אוזמפיק?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אוזמפיק הן בחילות, שלשולים, עצירות וכאבי ראש. תופעות לוואי אחרות כוללות סחרחורת, עייפות ורמת סוכר נמוכה בדם. במקרים נדירים, אוזמפיק עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות כמו דלקת לבלב וסרטן בלוטת התריס. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל תופעות הלוואי שאתה חווה בזמן נטילת אוזמפיק.

כמה עולה אוזמפיק?

העלות של אוזמפיק משתנה בהתאם למינון ובית המרקחת. בישראל עלות מנה בודדת של אוזמפיק נעה בין ₪50-₪100. חשוב לדבר עם הרופא או הרוקח על העלות של אוזמפיק וכל הנחות או קופונים פוטנציאליים שעשויים להיות זמינים.

סיכום

אוזמפיק היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. אוזמפיק הוא אגוניסט לקולטן GLP-1, כלומר הוא נקשר לקולטני GLP-1 בגוף וממריץ את שחרור האינסולין. מחקרים הראו כי אוזמפיק יעיל בהורדת רמות הסוכר בדם ובהפחתת הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אוזמפיק הן בחילות, שלשולים, עצירות וכאבי ראש. העלות של אוזמפיק משתנה בהתאם למינון ובית המרקחת. חשוב לדבר עם הרופא או הרוקח על העלות של אוזמפיק וכל הנחות או קופונים פוטנציאליים שעשויים להיות זמינים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן