המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

אוזמפיק: טיפול פורץ דרך לתנגודת לאינסולין

2023-07-08 00:41:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק היא תרופה שאושרה על ידי מינהל המזון והתרופות (FDA) לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. אוזמפיק הוא אגוניסט קולטן לפפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון, כלומר הוא פועל על ידי גירוי הייצור הטבעי של אינסולין בגוף. זה ידוע גם בשם semaglutide והוא האגוניסט הראשון לקולטן GLP-1 פעם שבועי שאושר לשימוש בארצות הברית.

איך אוזמפיק עובד?

אוזמפיק פועלת על ידי גירוי הייצור הטבעי של אינסולין בגוף. הוא עושה זאת על ידי קשירה לקולטן GLP-1, שנמצא בלבלב. כאשר אוזמפיק נקשר לקולטן, זה גורם ללבלב לשחרר יותר אינסולין. זה עוזר להוריד את רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. אוזמפיק גם עוזר להפחית את התיאבון, מה שיכול לעזור בירידה במשקל.

מהם היתרונות של אוזמפיק?

אוזמפיק הוכח כיעיל בסיוע בהורדת רמות הסוכר בדם והפחתת הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. זה יכול גם לעזור בירידה במשקל, מה שיכול להועיל לאנשים עם סוכרת. אוזמפיק היא גם זריקה אחת לשבוע, מה שמקל על נטילתה מאשר תרופות אחרות לסוכרת הדורשות זריקות יומיות מרובות.

מהן תופעות הלוואי של אוזמפיק?

כמו כל התרופות, אוזמפיק עלולה לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות ביותר כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש ותגובות באתר ההזרקה. תופעות לוואי פחות שכיחות כוללות סחרחורת, סוכר נמוך בדם ותגובות אלרגיות. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל תופעות הלוואי שאתה עלול לחוות בזמן נטילת אוזמפיק.

כמה עולה אוזמפיק?

העלות של אוזמפיק משתנה בהתאם לבית המרקחת והמינון. בדרך כלל, העלות של מנה בודדת של 0.5 מ"ג של אוזמפיק היא בסביבות ₪150-200. חשוב לדבר עם הרופא והרוקח על העלות של אוזמפיק וכל הנחות או קופונים פוטנציאליים שעשויים להיות זמינים.

השוואה מהירה

תרופות סוּג תדירות עֲלוּת
אוזמפי אגוניסט קולטן GLP-1 פעם בשבוע ₪150-200
אִינסוּלִין הוֹרמוֹן מספר פעמים ביום משתנה

סיכום

אוזמפיק היא תרופה שאושרה על ידי ה-FDA לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. אוזמפיק הוא אגוניסט לקולטן GLP-1, כלומר הוא פועל על ידי גירוי הייצור הטבעי של אינסולין בגוף. זה יכול גם לעזור בירידה במשקל, מה שיכול להועיל לאנשים עם סוכרת. העלות של אוזמפיק משתנה בהתאם לבית המרקחת והמינון, אבל היא בדרך כלל בסביבות ₪150-200. חשוב לדבר עם הרופא והרוקח על העלות של אוזמפיק וכל הנחות או קופונים פוטנציאליים שעשויים להיות זמינים. למידע נוסף על אוזמפיק, צפו בסרטון זה מאת האגודה האמריקאית לסוכרת.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן