המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

אוזמפיק ומטפורמין: מה שאתה צריך לדעת

2023-07-14 11:01:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

Ozempic (semaglutide) היא תרופה הניתנת להזרקה פעם שבועית המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה שייך לקבוצת תרופות הידועות בתור אגוניסטים לקולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמויי גלוקגון. Ozempic פועלת על ידי סיוע לגוף לייצר יותר אינסולין כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות ועל ידי הפחתת כמות הסוכר המיוצר על ידי הכבד. Ozempic גם עוזר להפחית את התיאבון, מה שיכול לעזור בירידה במשקל.

מהו מטפורמין?

מטפורמין היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זה שייך לקבוצת תרופות המכונה ביגואנידים. מטפורמין פועל על ידי הפחתת כמות הסוכר המיוצר על ידי הכבד ועל ידי הגברת רגישות הגוף לאינסולין. זה גם עוזר להפחית את התיאבון, מה שיכול לעזור בירידה במשקל.

איך אוזמפיק ומטפורמין משווים?

אוזמפיק ומטפורמין הן שתיהן תרופות יעילות לטיפול בסוכרת מסוג 2. Ozempic יעיל יותר בהורדת רמות הסוכר בדם מאשר מטפורמין, אך הוא גם יקר יותר. Ozempic גם נוטה יותר לגרום לתופעות לוואי כמו בחילות, הקאות ושלשולים מאשר מטפורמין. מטפורמין בדרך כלל נסבל טוב יותר מאשר Ozempic והוא פחות יקר.

איזה מהם מתאים לך?

ההחלטה באיזו תרופה להשתמש צריכה להיעשות בינך לבין הרופא שלך. הרופא שלך ישקול את ההיסטוריה הרפואית שלך, אורח החיים ותרופות אחרות שאתה נוטל לפני מתן המלצה. חשוב לדון בכל תופעות לוואי אפשריות עם הרופא שלך לפני שמתחילים באחת מהתרופות. באופן כללי, Ozempic מומלץ לאנשים שלא הצליחו לשלוט ברמות הסוכר בדם שלהם באמצעות דיאטה ופעילות גופנית בלבד. מטפורמין מומלץ בדרך כלל כטיפול קו ראשון לאנשים עם סוכרת מסוג 2. אם אתה סובל מעודף משקל או השמנת יתר, הרופא שלך עשוי להמליץ על Ozempic מכיוון שהוא יכול לעזור בירידה במשקל. לא משנה איזו תרופה אתה והרופא שלך מחליטים שהיא מתאימה לך, חשוב לקחת אותה כפי שנקבע ולנטר את רמות הסוכר בדם באופן קבוע . אם יש לך שאלות או חששות לגבי התרופה שלך, הקפד לדבר עם הרופא שלך. למידע נוסף על Ozempic ומטפורמין, בקר בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן