המידע המוביל על התרופות לסכרת והרזייה - ווגובי ומונג'רו
חיפוש

אוזמפיק והריון: מה שאתה צריך לדעת

2023-09-25 08:57:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אוזמפיק?

אוזמפיק היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם. זה פועל על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב ועל ידי סיוע לגוף להשתמש באינסולין בצורה יעילה יותר. אוזמפיק ידוע גם כ-semaglutide והוא אגוניסט קולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון. זה זמין בעט מלא מראש או בבקבוקון.

איך אוזמפיק עובד?

אוזמפיק פועלת על ידי גירוי שחרור אינסולין מהלבלב ועל ידי סיוע לגוף להשתמש באינסולין בצורה יעילה יותר. זה גם עוזר להפחית את כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד. אוזמפיק עוזר להפחית את רמות הסוכר בדם ויכול גם לעזור להפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם.

אוזמפיק והריון

נשים בהריון או מתכננות להיכנס להריון לא צריכות לקחת אוזמפיק. אוזמפיק לא נחקרה בנשים בהריון ולא ידוע אם הוא בטוח לשימוש במהלך ההריון. נשים מניקות גם לא צריכות לקחת אוזמפיק מכיוון שלא ידוע אם הוא בטוח לשימוש בזמן הנקה.

תופעות לוואי של אוזמפיק

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אוזמפיק כוללות בחילות, שלשולים, עצירות, כאבי ראש ותגובות באתר ההזרקה. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול סוכר נמוך בדם, עלייה במשקל וסיכון מוגבר לדלקת לבלב.

מתי לפנות לרופא

אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן בזמן נטילת אוזמפיק, חשוב לפנות מיד לרופא שלך. כמו כן, חשוב ליידע את הרופא אם את בהריון או מתכננת להיכנס להריון, שכן אוזמפיק לא מומלץ לשימוש במהלך ההריון. ייתכן שהרופא שלך יוכל להמליץ על אפשרות טיפול חלופית. לסיכום, אוזמפיק היא תרופה המשמשת לטיפול בסוכרת מסוג 2. זוהי זריקה אחת לשבוע המסייעת להורדת רמות הסוכר בדם. אוזמפיק אינו מומלץ לשימוש במהלך הריון או בזמן הנקה. אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן בזמן נטילת אוזמפיק, חשוב לפנות מיד לרופא שלך. ייתכן שהרופא שלך יוכל להמליץ על אפשרות טיפול חלופית.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן